Magyar Parasport Napja iskolánkban

A Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) és a Fogyatékosok Országos Diák-, Verseny- és Szabadidősport Szövetsége (FODISZ) a magyar parasportok és kiváló parasportolóink megünneplésére készülve ismét együttműködésre, megemlékezésre hívta az ország összes óvodáját, iskoláját és önkormányzatát LÉLEKMOZGATÓ programjával.

A pandémia, a járványügyi intézkedések már a tavalyi évben is változtatásra, rugalmasságra késztettek minket, de bíztunk benne, hogy a nehezített körülmények ellenére 2022. február 22-én (kedden), együtt foglalkoztunk a parasportok, a parasportolók, a fogyatékossággal élők témájával szemléletformáló, Lélekmozgató elméleti, illetve – ahol csak lehetséges – gyakorlati sportfoglalkozások keretében.

Iskolánk alap szemlélete az elfogadás, de azért a kerekesszék, a bekötött szemmel való tájékozódás, vagy a hallás hiánya minden gyermek számára közelebb hozta ezt a világot számukra is.