Menjen a tél, jöjjön a tavasz!

Az idei farsangot február 25-én tartottuk. A gyerekek már napok óta készülődtek a jeles napra. Szebbnél-szebb álarcok, maszkok, busóálarcok és kiszebábok születtek, farsangi versek, dalok hangjai töltötték be iskolánkat. 10 órakor vette kezdetét a várva-várt kiszebáb égetés. Minden gyermek és felnőtt ujjongva, zajongva, csörömpölve kivonult a sportpályánkra, ahol egy máglya várta az izgatott farsangolókat. A gyerekek osztályonként felsorakoztak a máglya körül, majd mindenki egyesével beledobta a tűzbe a kiszebábját és elmondta/elénekelte a télűző versét/énekét. Minden kétséget kizáróan kijelenthetem, hogy mindent megtettünk a tél elűzése érdekében. Ezután Móni néni vezetésével Kisze-táncot lejtettünk az arra vállalkozó “táncos lábú” gyerekekkel. A nap meglepetése ekkor következett: megérkeztek a farsangi fánkok! Közös erővel a telet is és a 300 darab fánkot is sikerült eltüntetnünk…..

A vidám nap összefoglaló videóját az alábbi linken érhetik el: