Karácsony 2020

Az idei adventi időszak és a karácsonyi ünnepségünk a megszokottól eltérően alakult. Az intézményi szintű közös ünneplésről, nagy létszámú összejövetelekről ezúttal sajnos le kellett mondanunk. Mégis sikerült elhozni a karácsony varázsát, az ünnep örömét. Az adventi időszakban az osztályaink, csoportjaink egyénileg készített díszekkel, dekorációkkal öltöztették ünnepi díszbe az iskola épületét. Karácsony közeledtével megérkeztek az SNI keretre megvásárolt fejlesztő eszközök, melyeket így az ünnep alkalmából átadhattunk az osztályoknak. Legnagyobb örömünkre a Budai Nagy Antal Gimnázium diákjai és dolgozói ebben az évben is önzetlenül támogattak minket ruhákkal, játékokkal, szaloncukorral. Hálásan köszönjük nekik, hogy sok éve rendszeresen támogatják iskolánkat és hogy ebben a nehéz helyzetben sem feledkeztek meg rólunk. Külön köszönet illeti Szalai Beátát, hogy időben eljuttatta ezt a rengeteg adományt hozzánk. És végül egy olyan meseszerű történet részeseivé váltunk, amelyet remélni sem mertünk… az év utolsó hónapjában a Nagykőrösi Sólymok Kosárlabda Egyesületének képviselője keresett meg, hogy szeretnék az óvodánkat és az iskolánkat támogatni. Kettő aláírt mezt bocsájtottak árverésre és a befolyt összeget az iskolánk alapítványának ígérték. Az árverési időszak utolsó napjának, utolsó óráiban nagy volt az izgalom: több nagy összegű licit is érkezett, melynek eredményeként összesen 520 000 forintért találtak gazdára a mezek. Varázslat volt a javából! A teljes összeget megkapta a Kéz a Kézben Alapítványunk, melynek egy részéből karácsonyi ajándékokat kaptak az óvodásaink és az iskolai osztályainkat is meg tudtuk lepni egy-egy játékkal. Sajnos a járványügyi előírások miatt a Sólymok képviselői nem vehettek részt az ajándékbontáson, így az intézmény kapujában került sor a hivatalos átadásra. És még ekkor is sikerült tovább fokozni a meglepetést, egy nagy karton gyümölccsel és sok-sok pár kosaras cipővel, melyet az iskolásaink vehettek nagy örömmel birtokba. Egy kis aprósággal mi is készültünk a csapatnak, mézeskalácsot, karácsonyfa díszeket és kabala labdát készítettünk szívünk minden szeretetével, köszönetünk jeléül. A fennmaradó összegből néhány új bútort szeretnénk vásárolni az óvodánkba valamint speciális fejlesztő eszközöket szándékozunk beszerezni. Ezt egy “második körben” szeretnénk megvalósítani, ahol reményeink szerint (amennyiben eltörlik a járványügyi készültséget) együtt lehetnénk részesei egy szuper együtt töltött sportnapnak. Nehéz szavakkal kifejezni, hogy mekkora örömöt szereztek a gyerekeknek ezzel a támogatással.

Kedves Sólymok! Igazán nemes lélekre vall, hogy önzetlenül támogattatok minket, holott tudjuk ti sem vagytok könnyű helyzetben. Hatalmas virtuális ölelést küldünk nektek! A támogatásoknak köszönhetően rengeteg ajándék gyűlt össze a gyerekeknek, melyeket osztályonként birtokba vehettek az utolsó napon. Az alábbi videóban az ajándékbontás örömeit örökítettük meg. Hálával telt szívvel gondolunk a Budai Nagy Antal Gimnáziumra és a Nagykőrösi Sólymok Kosárlabda Egyesületére.

A Dalmady EGYMI tanulói és dolgozói nevében kívánunk mindenkinek boldog karácsonyt, meghitt ünnepeket!🎄

https://fb.watch/2zdFyOpvH-/