Házi sportverseny

Házi sportversenyt tartottunk hétfő délután az iskola udvarán, a FODISZ felhívására tollas, roller és futás sportágban. A meghirdetett versenyekre szinte kivétel nélkül minden tanulónk jelentkezett, külön öröm volt, hogy a futásra a kicsi óvodásaink is jelentkeztek. A jelentkezőket korcsoportokba soroltuk, ezeken belül lehetett “megküzdeni” a helyezésekért.

A tollaslabda iránt elsősorban az idősebb diákok érdeklődtek, de volt néhány fiatalabb tanuló is, akik részt vettek a versenyszámban. 🏸

A roller- és futóverseny tele voltak kreatív elemekkel, így igazi kihívás volt mindenki számára.
A sportpályán egy versenypálya lett kialakítva, tele bólyákkal, éles kanyarokkal, szlalom pályával, magasság határolóval. A gyerekek nagyon ügyesen teljesítették rollerrel a feladatokat, elemről elemre haladva egyre gyorsabban és magabiztosabban száguldottak. 🛴

Végül a futóverseny következett. Ez a versenyszám is tartogatott “meglepetéseket”. Inkább nevezhető volt akadály futóversenynek. A gyerekek bátran vágtak neki a távnak, amit bólyák, egyensúlyozó pad, tigris bukfenc, szlalompálya, sprint szakasz tarkítottak. Óvodásaink a füves pályán futottak az óvónénik és a dajkanénik segítségével. 🏃‍♀️🏃🏻🏃🏽‍♂️

Tanáraink az összes versenyszám minden pontján óvták, vigyázták a gyerekek testi épségét, bátorították őket a továbbhaladásra ✌️ külön köszönöm nektek, hogy kivétel nélkül ennyire aktívan segítettétek lebonyolítani a versenyeket 😇

A résztvevők egész délután fáradhatatlanul vették az akadályokat. A gyerekek nevetése, a sport öröme betöltötte az iskola udvarát. A versenyzők mindent beleadva küzdöttek a helyezésekért. 💞

Kedves Gyerekek! Nagyon ügyesek voltatok, büszkék vagyunk rátok, hogy becsületesen, szívvel-lélekkel versenyeztetek!
Az eredményhirdetés november 2-án lesz a reggeli gyűlésen. Várjátok már? 😉😃😎

Addig is mozogjatok sokat, használjátok ki a szép őszi időt, legyetek minél többet a szabadban! 😊